KVAJAVA HRUŠKOVÁ "KOLUMBIJSKÁ ČERVENÁ" (PSIDIUM GUAJAVA "COLOMBIAN RED") - GUAVA - SEMENA KVAJAVY - 10 KS

44,80 Kč
Skladem (>20 ks)
Možnosti doručení

Odrůda známé guavy z Kolumbie s velkými plody s červenou dužinou. Psidium guajava je malý stálezelený strom pocházející z Jižní Ameriky s loupavou kůrou, kožovitými lesklými zelenými listy a neodolatelně aromatickými sladkými plody, které jsou uvnitř červené a dají se jíst čerstvé nebo z nich lze připravit džemy, nápoje či dezerty.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Klíčení a pěstování:

  1. Namáčejte semena ve vlažné vodě po dobu 24 hodin.
  2. Zasejte semena do nádob s dobře propustným substrátem, jako je směs rašeliny a perlitu, při teplotě 20-25°C. Semena zasypete jemnou vrstvou substrátu.
  3. Udržujte substrát vlhký, ale ne přemokřelý. Semena by měla klíčit během 2-6 týdnů.
  4. Jakmile sazenice vyrostou a mají několik skutečných listů, přesadíte je na slunné nebo polostinné stanoviště s dobře propustnou půdou.
  5. Psidium guajava upřednostňuje teplé a vlhké podmínky. Pravidelně zavlažujte, aby půda zůstala vlhká, ale vyvarujte se přemokření.

Tradiční použití: Guava je tradičně využívána pro své jedlé plody, které se konzumují čerstvé, nebo se z nich vyrábějí džemy, šťávy a další výrobky. Guava je známá svým vysokým obsahem vitamínu C a dalších živin. V některých kulturách se listy guavy používají jako tradiční lék na zažívací potíže a průjem.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: