BOROVICE KANÁRSKÁ (PINUS CANARIENSIS) SEMENA BOROVICE - 3 KS

50,40 Kč
Skladem (>20 ks)
Možnosti doručení

Tato krásná, velká borovice vysoká až 45 m je dominantní dřevinou v horách Kanárských ostrovů v nadmořské výšce nad 1000 m a pod 2000 m (3300 a 6600 stop). Na jejích rozložitých větvích jsou trsy tenkých jehlicovitých listů dlouhých až 30 cm. V pěstování se nejlépe hodí pro teplé mírné podnebí v zónách USDA 9 až 11 a je jednou z nejodolnějších borovic vůči suchu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Pinus canariensis pochází ze subhumidního, teplého mírného klimatu Kanárských ostrovů. Nejlépe roste v oblastech, kde se roční denní teploty pohybují v rozmezí 19-29 °C, ale snáší i 9-33 °C.
V klidovém stavu rostlina přežije teploty až kolem -4 °C, ale mladý porost je křehčí a při teplotě 0 °C může být vážně poškozen.
Dává přednost průměrnému ročnímu úhrnu srážek v rozmezí 800 - 1 500 mm, ale snese i 600 - 1 750 mm
Borovice obecně vyžadují slunné stanoviště, pokud mají dobře růst, a i když mají různé druhy své vlastní půdní preference, většina z nich prospívá v lehké dobře odvodněné písčité nebo štěrkovité hlíně
Daří se JÍ na vápencových půdách ve Středomoří
Preferuje pH v rozmezí 6,5-7, snáší 6-7,5
Vejčitě kuželovité semenné šištice jsou 12 - 23 cm dlouhé, 8 cm široké
Šišky dozrávají na jaře, asi dva roky po opylení, a otevírají se ještě téhož léta nebo až o rok později, aby uvolnily semena.
Tlustá kůra, podložená epikormickými pupeny, a schopnost bazálního odnožování jsou adaptace, které této borovici umožňují přežít středně intenzivní požáry.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: