KAPARA CHRUPAVČITÁ (CAPPARIS CARTILAGINEA) - SEMENA KAPARY - 3 KS

89,61 Kč
Skladem (>20 ks)
Možnosti doručení

Nízký, plazivý, trnitý keř, zřídka až 4 m vysoký. Jasně červené, dužnaté plody jsou jedlé. Capparis cartilaginea je rozšířena v suchých oblastech od severní Afriky přes Arábii až po Pákistán a Indii v nadmořské výšce od 1800 m.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Popis a zajímavosti: Capparis cartilaginea je keř dorůstající do výšky 1-4 metrů s tlustými, masitými a tuhými větvemi. Listy jsou jednoduché, tuhé, lesklé a vejčité až eliptické. Květy jsou velké, bílé až narůžovělé s mnoha tyčinkami. Plody jsou podlouhlé, zelené až hnědé tobolky obsahující semena.

Klíčení a pěstování:

  1. Klíčení: Semena Capparis cartilaginea by měla být namočena do vody po dobu 24 hodin před výsadbou, aby se zvýšila jejich klíčivost. Poté vysaďte semena do nádob s dobře propustnou půdou a udržujte je vlhkou. Klíčení obvykle nastane během 2-4 týdnů.
  2. Pěstování: Rostlina preferuje slunné až polostinné stanoviště a propustnou, suchou půdu. Vyžaduje zálivku pouze v případě extrémního sucha, protože je přizpůsobena suchým podmínkám svého přirozeného prostředí. Rostlina je tolerantní k teplotám až do -5°C, ale neměla by být vystavena delším mrazům.

Tradiční použití

  1. Léčebné účinky: V tradiční medicíně se někdy používají listy, kůra a kořeny pro léčbu bolesti, zánětů a infekcí. Vzhledem k nedostatku vědeckých důkazů je třeba tyto účinky brát s rezervou.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: