ZMARLIKA OBROVSKÁ (CERCIS CHINENSIS 'GIGANTEA') SEMENA MARLIKY 10 KS

33,60 Kč
Skladem (>20 ks)
Možnosti doručení

Středně velký strom, dorůstá do výšky 10 - 15 m. Růst je bujný. Tvoří širokou korunu ve tvaru vázy. Listy mají téměř srdčitý tvar, po vyrašení mají světle bronzovou barvu, na podzim jsou pak jasně žluté. Listy jsou celkem silné a kožovité. Květy se velmi často objevují dříve než samotné listy. Jsou bledě růžové a vyskytují se ve shlucích. Listy jsou větší než u základního druhu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Semena obvykle klíčí týden až 10 dní při teplotě 15-20 °C. Je důležité, aby teplota nebyla výrazně vyšší, jinak se klíčivost sníží. Kořeny jsou choulostivé a semenáčky by měly být co nejdříve jednotlivě přesazeny do květináčů, protože rostliny rychle přestávají snášet narušování kořenů

Nedoporučujeme řezat starší rostliny do silného dřeva - špatně ošetřené řezy mohou vést k infekcím a následnému odumření celé rostliny. Je nenáročná na půdu, ale potřebuje vlhkou, dobře odvodněnou zem. Potřebuje slunnou polohu, ale pokud je to možné, chraňte mladé rostliny před ostrým jarním sluncem a před vysušujícím zimním větrem. Nesnáší přesazování. Plně mrazuvzdorná do min. -27°C.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: