ZELÍ HLÁVKOVÉ BÍLÉ POZDNÍ SKLADOVATELNÉ HOLT (BRASSICA OLERACEA L.CONVAR CAPITATA (L.)ALEF.VAR.ALBA DC.) SEMENA ZELÍ - 1 G (CCA 250 KS)

22,40 Kč
Skladem (>20 ks)
Možnosti doručení

Pozdní odrůda, určená pro skladování a přímý konzum. Střední až menší slabě zploštělá hlávka je na středním vnějším košťálu, zcela uzavřená, velmi hustá a pevná. Středně zelené hlávky nepraskají a dobře odolávají mrazům před sklizní. Je určena pro jednorázovou sklizeň. Rostliny se nevyvracejí. Při pěstování z přímého výsevu není nutná pravidelná zálivka. Hmotnost hlávky je 2 - 3 kg. Vegetační doba od výsadby je 145 - 150 dnů.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Pěstování:
Zelí má velké nároky na hnojení. Vyžaduje hluboké, na podzim dobře propracované středně těžké půdy. Pozdní odrůdy pro krouhání a odrůdy pro skladování snesou i těžší zem, pokud má mírně alkalickou reakci. Výsev pro předpěstování raných odrůd od února, nejlépe do kazet, později i do pařeniště nebo na venkovní záhony. Přímo můžeme vysévat pozdní kruhárenské odrůdy i odrůdy pro skladování. Vyséváme 5 semen na 1 m řádku a dojednocujeme na konečnou vzdálenost. Řádky podle konzumní velikosti odrůd volíme 50 - 70 cm od sebe. U vysazovaných ploch je nutné zajistit umělou závlahu.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: