BAMBUS ŽELEZNÝ (DENDROCALAMUS STRICTUS) SEMENA BAMBUSU - 10 KS

29,12 Kč
Skladem (>20 ks)
Možnosti doručení

Název „železný“ získal tento jedinečný druh bambusu podle toho, že jeho kmen je vůbec nejsilnější mezi všemi ostatními bambusy. Díky tomu je skvělým materiálnem pro výrobu plotů, nábytku nebo místo kovových tyčí ke stavbě lešení.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Můžeme si tak na zahradě „vypěstovat“ přírodní tyče, sloužící například k opoře jiných rostlin. Navíc má bambus potenciál velmi originální pokojové rostliny.

Výsev bambusu

Doporučujeme vysévat do rašelinového substrátu. Ke klíčení, které trvá dva až tři týdny, dopřejte bambusu pokojovou teplotu. Podrobnější návod naleznete na etiketě. Bambus hnojte, abyste podpořili proces klíčení a růstu.

Pěstování bambusu

Co se týče stanoviště, je vhodný jak polostín, tak slunné stanoviště. Díky přihnojování a pravidelné zálivce Vám tato nenáročná rostlina v zahradě velmi rychle poroste. Jeho kmen je počátku zbarven tmavě a postupně se zesvětluje. Během sedmi až deseti let může dosáhnout výšky až 30 m (v našich podmínkách to bude ale zajisté méně).

Přestože krátkodobě snese mrazík do -4°C, v našich podmínkách není mrazuvzdorný, proto doporučujeme pěstovat jako přenosnou rostlinu – letnění bambusu velmi svědčí.

Přezimuje ideálně v teplotě kolem 10°C.  Přes léto zalévat hodně, přes zimu zálivku omezit. 

Obrázky jsou pouze ilustrativní.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: