Žakaranda mimózolistá (Jacaranda mimosifolia) semena jakarandy - 10 ks

23,52 Kč
Momentálně nedostupné
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…

Modrá až světle fialová barva náprstkovitých květů jacarandy je okouzlující a krásná.  Subtropický strom dorůstající do výšky od 5 do 15 metrů, původem z Argentiny a Brazílie lze vypěstovat i u nás.

Detailní informace

Detailní popis produktu

V květnu se celý strom i půda pod ním zahalí do levandulového hávu, který stojí za to vidět i cítit a jehož krása mnohdy vydrží až do začátku podzimu.

Výsev

Semena před výsevem namočíme do vody po dobu 24-48 hodin. Semena umístíme na povrch výsevního substrátu s obsahem perlitu nebo použijeme sadbovacích tablet. Vyséváme v jarních měsících. Klíčí při teplotě 20-25 °C asi během jednoho měsíce.

Pěstování

Žakarandě vyhovuje vyšší vzdušná vlhkost, slunce, teplo a bohatá zálivka. Zasaďte ji ho hlubší nádoby, pěstujte buď za oknem, nejlépe na jižní straně, nebo v zahradě na velmi slunném místě.  Jelikož jde o subtropickou rostlinu, není možné žakarandu pěstovat celoročně venku jako okrasnou rostlinu, tak, jak je tomu v její původní domovině. Avšak přemístíte-li ji před prvními mrazíky někam do tepla nebo budete-li ji pěstovat ve skleníku či zimní zahradě, odmění se vám každé jaro záplavou květů úplně stejně i v našich podmínkách. Na zimu je třeba mírnit zálivku. Listy opadají a na jaře vyraší znovu. Je z ní možné tvarovat také velmi zajímavě vypadající bonsai.

Zajímavostí je, že na jižní polokouli kvete žakaranda od listopadu do prosince, takže její květy v těch oblastech symbolizují příchod Vánoc.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: