VLNOVEC NÁDHERNÝ (CEIBA SPECIOSA) - SEMENA VLNOVCE - 10 KS

67,19 Kč
Skladem (>20 ks)
Možnosti doručení

Tento krásný listnatý strom je původem z jižní Brazílie a Argentiny, ale dnes ho můžete nalézt na mnoha místech světa včetně jižní Evropy.  Pochází z polosuchých lesů  a proto je často celé měsíce bezlistý.  V bezlistém stavu je strom pokryt krásnými velkými růžovými květy. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Zajímavosti :

Vlnovec nádherný dorůstá výšky 15m a  ve vzácných případech až 25m. Jeho kmen je pokryt velkými efektními trny.  V mládí je kmen zelený a postupně šedne.  Pro svůj tlustý kmen, zadržující vodu se Vlnovci někdy také říká „opilý strom“.  Ceiba má i velice zajímavé plody. Tvoří je tobolka dlouhá až 20cm a široká 5cm, která ukrývá nejen semena, ale i velké chomáče vaty. Před vynálezem umělých hmot se tato vlna používala jako výplň plovacích vest.  Proto případnou úrodu střádejte – v případě ztráty Vašich plovacích schopností Vám může zachránit život. Strom je vhodný nejen jako solitérní a ornamentální strom, ale můžete si z něj vytvořit i opravdu efektní krásně kvetoucí bonsai.

Klíčení :

Semena namočíme do vody na 24 hodin a poté sázíme do sadbovacích tablet cca 0,5 – 1cm hluboko. Ideální teplota pro klíčení je 20 – 25 stupňů. 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: