TYGŘÍ TRÁVA (THYSANOLAENA MAXIMA) - SEMENA TYGŘÍ TRÁVY - 50 KS

39,19 Kč
Skladem (>20 ks)
Možnosti doručení

Tygří trávu bychom si na první pohled mohli splést s bambusem, avšak jedná se o vytrvalou travinu dorůstající do výšky 3 metry. Pochází z jihovýchodní Asie, ale bude se jí dařit všude po světě kromě vysokohorských oblastí. Oproti bambusu má dvě výhody – kvete zajímavými, fialovými květy a umí si sama říci o vodu tím, že sroluje své lístky.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Výsev

Semena namočte na 24-48 hodin do vlažné vody, potom vyséváme na povrch humózního substrátu. Udržujte teplo a stín. Vyklíčí během několika týdnů.

Pěstování

Tygří trávu pěstujeme na slunném, chráněném místě. Preferuje sušší nebo středně vlhkou půdu. Krásně vypadá ve velikém květináči na balkoně, v zahradě jako zajímavá alternativa živého plotu nebo jako originální zástěna vedle pergoly. Přes léto potřebuje vydatnou zálivku, v ostatních měsících je možné i občasné opomenutí. Pokud zmrzne, její listy žloutnou a na jaře znovu obrazí. Těžko však snáší prudké mrazy pod cca 10 °C - ideální je pěstování ve velkém květináči, který na zimu přesuneme pod střechu. Při pěstování venku ji nejdříve několik let předpěstujeme v teple a poté důkladně zimujeme.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: