TUŘÍN DALIBOR (BRASSICA NAPUS L. VAR. NAPOBRASSICA (L.) RCHB.) - SEMENA TUŘÍNU - 2,5 G (CCA 800 SEMEN)

28,74 Kč
Skladem (>20 ks)
Možnosti doručení

Velmi chutná odrůda, určená pro přímý konzum i skladování. Je odolná proti viru tabákové mozaiky. Bulva je kulatá, na temeni červená, se žlutou dužninou příjemné chuti. Výsev v dubnu, doporučený pěstební spon je 40 x 30 cm. Vegetační doba od výsevu je 145 - 160 dní.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Pěstování:
Tuřín je na půdu nenáročnou plodinou. Snáší pěstování i v těžších a vlhčích půdách s dobrým prokypřením. Nevadí mu teplotní výkyvy a poklesy teplot pod -5°C, krátkodobě i -10°C. Neprospívá při déle trvajícím suchu.
Tuřín pěstujeme většinou zpřímých výsevů, ale je možné i z předpěstované sadby. Vegetační doba od výsadby je zhruba 90-110 dní, od výsevu 145–160 dní. Pro ranou sklizeň vyséváme semena na jaře vbřeznu až dubnu, pro podzimní v květnu a červnu.
Přímý výsev provádíme od března do dubna s následným jednocením do sponu 40 x 30. Pro podzimní sklizteň a uskladnění potom od května až do poloviny června. Podle termínu výsevu pro předpěstování vysazujeme většinou od května a dále.
Mladé výsadby i výsevy doporučujeme překrýt bílou netkanou textílií proti dřepčíkům.

Sklizeň:
Pro usdkladnění volíme šetrnou ruční sklizeň, podle výsevu od září až do listopadu s možnou probírkou nebo postupnou sklizní. Tuřín dozrává dlouho a netrpí praskáním bulev
Pro skladování zkrátíme listy přibližně 2-3 cm nad bulvou a ukládáme vedle sebe ve sklepě, nebo v v zemině i ve skleníku, případně pařeništi.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: