TŘAPATKA NACHOVÁ (ECHINACEA PURPUREA) - SEMENA ECHINACEY - 0,2 G (CCA 50 KS)

28 Kč
Skladem (>20 ks)
Možnosti doručení

Echinacea je nenáročná léčivá trvalka s krásnými purpurovými květy zdobícími koncem léta až metr vysoké lodyhy. Květy, kořen i listy jsou používány jako čaj i součást léčiv především pro posílení imunity organismu (jak preventivní, tak akutní v případě chřipky nebo nachlazení) a pro jejich antibakteriální a antivirové účinky. Balení obsahuje 0,2 g semen, tj. cca 50 ks.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Výsev echinacey

Výsev 2-3 mm pod povrch substrátu, předpěstování březen, duben, ven přesadit po posledních mrazících v květnu do sponu cca 30 x 30 cm. Výsev přímo do záhonu je možný koncem dubna či v květnu. Doba klíčení 10-20 dní.

Pěstování echinacey

Třapatka nachová vyžaduje slunné stanoviště a propustnou hlinitopísčitou půdu bohatou na živiny. Dorůstá výšky kolem 100 cm. Echinacea je plně mrazovzdorná.

Použití echinacey

Na přípravu čaje použijeme list s květy, ideálně čerstvý, nebo sušeny z poslední sklizně. Jednu čajovou lžičku zalijeme čtvrt litrem vroucí vody a louhujeme 10 minut. Při akutních problémech pijeme třikrát denně a kloktáme každé 2-3 hodiny. Takto intenzivně neužíváme více než 14 dní v kuse. 

Nedoporučuje se užívat v těhotenství. Příliš velké dávky mohou vést k nízkému tlaku či závratím.

Američtí Indiáni prý echinaceu používali vnitřně při otravě jedy například při uštknutí chřestýšem, z toho pochází lidový název třapatky "hadí kořen".

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: