Tančící rostlina (Desmodium gyrans) semena - 5 ks

48,16 Kč
Momentálně nedostupné
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…

Tato vzácná asijská rostlinná kuriozita je známá anglicky jako "telegraph plant" a latinsky též jako Codariocalyx motorius. Drobné lístky rostlinky se vlivem doteku, světla a dokonce i jemných vibrací hudby pohybují a na noc se sklápějí. Jde o unikátní rostlinku do domácnosti či kanceláře i o originální dárek. Tančící rostlina kvete drobnými fialovými kvítky, vyžaduje teplé a vlhké prostředí.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Výsev tančící rostliny

Vyséváme celoročně. Nejdříve semínka na 1 až 2 dny namočíme do teplé vody (umístíme např. na topení). Poté vyséváme asi 0,5-1 cm hluboko do propustného, výživného substrátu (např. směs substrátu na pokojové rostliny s trochou humusu a s příměsí písku; stačit by měla i směs na kaktusy). Nádobku zakryjeme fólií či sklem a umístíme do polostínu při teplotě 24-27°C (např. v blízkosti topení). Substrát udržujte mírně vlhký, nikdy nesmí vyschnout!! Semínka klíčí zpravidla 30 dní, některá vzejdou za 10 dní, některá i za 90 dní, proto buďte trpěliví.

Pěstování tančící rostliny

Po vyklíčení odstraníme folii, pokud však máte v pokoji nízkou vzdušnou vlhkost, rostlinám se bude lépe dařit ve vlhkém mikroklimatu např. v pětilitrové zavařovačce. Substrát by měl být mírně kyselý až pH neutrální, propustný, výživný (vhodná je běžná směs pro pokojové rostliny) a především trvale vlhký, ne však přemokřený. Preferovaná teplota je 20°C a více, rostlina pochází z tropického klimatu. Umístěte do polostínu, rostlina špatně snáší ostré slunce.

Rostliny semenáčků se nepohybují, pohybují se až pravé lístky několikatýdenních rostlin a to za předpokladu dodržení optimálních pěstitelských podmínek.

Zajímavost: rostlina byla na pokraji vyhynutí, její existenci pro naše generace zajistil Dr. Pradit Kampermpool v thajské rostlinné "školce". 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: