TABÁK LESNÍ (NICOTIANA SYLVESTRIS) - SEMENA TABÁKU 100 KS

161 Kč
Skladem (5 ks)
Možnosti doručení

Tabák lesní (Nicotiana sylvestris) je indiánská odrůda tabáku s nádherně vonícími květy, která se těší velké oblibě zejména jako okrasná rostlina. Zářivě bílé trubkovité květy, dlouhé až 8 cm, se od soumraku rozvoní svůdnou vůní podobnou petúniím, která pak láká i mnoho můr. Lesní nebo horský tabák pochází z vlhkých horských lesů východních And bohatých na humus a je považován za předka většiny dnes používaných kulturních odrůd tabáku. U nás se běžně nepoužívá jako tabák ke kouření. Obsahuje však také nikotin a v jeho domovině ho stále kouří domorodé kmeny.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Výsev

V našich podmínkách je tabák poměrně nenáročná, jednoletá rostlina, kterou můžeme pěstovat podobně jako rajčata. Vyséváme na povrch substrátu, přitlačíme semínka na substrát a porosíme. Semínka vyklíčí během 10-20 dnů v teplotě kolem 20-25°C. Substrát musíme udržovat vlhký. Též lze doporučit použít sadbovací tablety. 

Pěstování

Jakmile semenáčku narostou asi 4 pravé listy, přesadíme každou sazeničku zvlášť do květináčku. Ven je možné rostlinky tabáku umístit, jakmile noční teploty neklesají pod 7 °C. Rostliny o velikosti asi 10-15 cm můžeme zasadit ven, do dobře prokypřené, písčitohlinité půdy, asi 80 - 100 cm od sebe. Je třeba vydatná zálivka a slunné, teplé místo.

Varování: Nikotin, obsažený v listech tabáku, je jedovatá látka. Proto dejte pozor, aby rostlinku nejedly malé děti nebo domácí mazlíčci. K otravě stačí množství malé kapičky!

Zajímavost: Latinské jméno rostliny a alkaloidu (nikotin) vzniklo podle francouzského velvyslance v Portugalsku Jeana Nicota, který dovezl tabák na francouzský dvůr a objevil ho tak pro Evropu.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: