STÉVIE SLADKÁ (STEVIA REBAUDIANA BERTONI) SEMENA STÉVIE - 10 KS

149,50 Kč
Skladem (>20 ks)
Možnosti doručení

Přírodní sladidlo stévie si svá přízviska "medové lístky" či "cukrová tráva" získala díky své sladké chuti. Až třicetkrát sladší než řepný cukr! Můžeme si s ní osladit život bez kalorií či strachu ze zkažení chrupu. Tuto přírodní náhradu umělých sladidel ocení nejen diabetici. Listy lze užívat v čerstvém stavu, zmražené nebo sušené. V balení je cca 50 semen.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Výsev stévie

Klíčení semen stévie není zcela jednoduché a výsledek ovlivňuje řada důležitých faktorů.

Semena sejeme do důkladně zvlhčeného substránu asi tři centimetry od sebe. Pro výsev použíjte substrát na muškáty. Nepoužívejte bylinné a klíčící substráty ani sadbovací tablety jiffy. Kompostová půda je na semena velmi agresivní. Nejvhodnější ph půdy se pohybuje mezi ph 5,5 až 6,5. Můžete také semena naklíčit ve vatě. 

Snažíme se se semeny manipulovat velmi jemně, protože jsou citlivá na zacházení. Semena jsou světloklíčivá, proto se nikdy nezasypávají zeminou. Osetý substrát nesmí nikdy vyschnout, ale zároveň nesmí být zemina přelita. Zálivku je třeba provádět nejlépe rozprašovačem.

Stévie klíčí i 2-3 týdny. Při klíčení je důležité udržovat stálou teplotu 20-25°C, nikdy nesmí klesnout pod 15 °C. K výsevu doporučujeme vybrat velice slunečné dny, dostatek světla pro vyklíčení je zcela zásadní. Po ukončení výsevu přikryjeme výsevní misku průhledným víkem nebo igelitovým sáčkem. Rostliny, které dosáhnou výšky 3-5 cm, je důležité rozsadit do malých květináčků. Ideální je zahradnický substrát smíchaný s perlitem.

Pěstování stévie

Pro pěstování doma je pro stévii nejvhodnejší východní parapet popřípadě mírný stín. Sladké látky se tvoří více, když má rostlina dostatek světla a tepla. Zálivka střední, rostlina nesmí stát ve vodě. Je možné ji na léto přemístit na zahradu nebo balkon, na podzim s příchodem mrazíků je nutné ji opět přenést do bytu, rostlina nesnese teplotu nižší než 10°C.

 Rostlinka dorůstá do výšky asi 50-100 centimetrů a má drobné, sytě zelené lístky.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: