SOTOREK RŮŽENCOVÝ (ABRUS PRECATORIUS) SEMENA - 5 KS

56 Kč
Skladem (>20 ks)
Možnosti doručení

Fazolka lásky nebo štěstí, to jsou přízviska této popínavé rostliny známé pro svá krásná, rudá semena sloužící mimo jiné k výrobě růženců. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ale pozor, jedná se o jedovatou krásu! A to kvůli vysoké koncentraci jedu abrinu, jehož smrtelná dávka jsou pouhé 3 μg, obsaženému v semenech tohoto keře. Listy a kořeny však jedovaté nejsou, naopak jsou sladké, pročež se sotorku lidově říká indiánská lékořice.

Výsev

Před výsevem namočíme semena na 48 hodin do vlažné vody. Sejeme asi 0,5 cm pod povrch do propustného substrátu, tvořeného ideálně dílem písku, dílem ornice a třemi díly pařeništní zeminy, vlhkého, ale nikoli přemokřeného. Semena vyklíčí během 14 dnů až tří týdnů. Mírně, pravidelně zaléváme. 

Pěstování

Na venkovní stanoviště přesazujeme na jaře nebo na podzim. Vybereme slunné nebo pohostinné místo s lehkou nebo středně těžkou půdou. Doporučujeme občasné přihnojení a rozumnou zálivku.

Pozor: Požitím semen, která mají narušenou vnější vrstvu, může dojít k otravě.

Je zaznamenán případ, kdy rozžvýkání tří semen vyvolalo smrt. Jed zasahuje vnitřní orgány a neexistuje na něj protijed, zasažený člověk umírá do tří dnů. Při běžné manipulaci nutné k výsevu však nejsou semena nebezpečná.

Uskladňujte důsledně mimo dosah a pozornost dětí!

Semena vypadají krásně a přitahují dětskou pozornost, zejména pro ně ale jsou velmi nebezpečná. Raději je co nejdříve vysejte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: