SCOTCH BONNET YELLOW BIG SUN, EXTRÉMNĚ PÁLIVÉ CHILLI PAPRIČKY - SEMENA ČILI PAPRIČEK - 5 KS

67,16 Kč
Skladem (>20 ks)
Možnosti doručení

Scotch Bonnet Yellow Big Sun je zlatožlutá a poměrně velká varianta odrůdy Scotch Bonnet. Scotch Bonnet je jednou z nejpálivějších chilli papriček na světě a je karibskou obdobou chilli papriček habanero. Navíc vyniká mimořádně tropicko-ovocnou chutí a rozvíjí bohatou, mnohostrannou chuť, která podle některých připomíná meruňky. Tato zvláštní chuť se bohužel často ztrácí, když se papričky zahřejí nebo vysuší.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tato paprika potřebuje hodně slunce a tepla, a proto u nás nedosahuje takových rozměrů jako na svých domovských karibských ostrovech, kde je nezbytnou součástí místní kuchyně a používá se do mnoha pokrmů včetně salsy z manga nebo papáji, grilovaného vepřového masa nebo ryb. Protože plody mají velmi tenkou vnější stěnu, jsou obzvláště vhodné k sušení.

Teplota klíčení se pohybuje mezi 22 °C a 28 °C (doba klíčení: 8-21 dní); doporučuje se proto použít skleník a topnou rohož. Rostliny potřebují čerstvou, dobře vyhnojenou, propustnou půdu a nesnášejí přemokření. Měly by být vysazeny na slunném, chráněném místě s minimálně 6 hodinami slunečního svitu - raději více. Rostliny vysazujte ven přibližně 2 až 3 týdny po posledních mrazech. Protože rostliny mají obzvláště dlouhou dobu zrání, doporučuje se pěstovat je v květináči, abyste mohli rostlinu snadno přenést dovnitř, když teplota přes den klesne pod 12 °C, a umožnit tak dozrání všech plodů. Chcete-li rostlinu uchovat přes zimu, seřízněte ji po sklizni o 20 cm a umístěte na světlé místo, kde je alespoň 15 °C.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: