SALÁT HLÁVKOVÝ CELOROČNÍ LENTO (Lactuca sativa L.var.capitata L.) - SEMENA SALÁTU - 0,5 G (CCA 450 KS)

22,40 Kč
Skladem (>20 ks)
Možnosti doručení

Odrůda, určená pro celoroční polní pěstování z přímých výsevů. Hlávka je větší, tmavší, kulovitá, pevná a velmi dobře uzavřená. Je velmi odolná proti vybíhání do květu, nepodehnívá při překrývání listů a má velmi dobrý zdravotní stav. Odolná je proti plísni salátové, rasám NL 1 až 7, 10, 12, 13, 14, 17, 18, 22, 24 a částečně proti 21. Vegetační doba je 63 - 75 dnů.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Pěstování:
Salátu nejlépe vyhovují lehčí, hlinitopísčité, humózní půdy se slabě alkalickou reakcí a při polním pěstování chráněný pozemek. Vzhledem ke krátké vegetační době vyžadují hlavně rané odrůdy vyšší dávky pohotových živin. Výsevy obalovaného osiva pro rané pěstování provádíme do balíčků 5 x 5 cm nebo do kazet. Při použití klasického osiva, výsev do truhlíků nebo pařeniště s nutností přepichování. Sadbu pěstujeme při nekolísavé teplotě okolo 15 ºC. Přímý výsev používáme u pozdních výsevů a ozimých odrůd. Výsadba pro polní pěstování je možná již od března, nejlépe s následným zakrytím netkanou textilií. Hlavní zásadou je sázet vždy mělce, případně na nízké hrůbky, aby se předcházelo podehnívání hlávek.

Sklizeň:
Pouze ruční po dosažení požadované velikosti a pevnosti hlávek. U listových salátů je možné sklízet i česáním jednotlivých listů.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: