RAJČE KEŘÍČKOVÉ RAF (SOLANUM LYCOPERSICUM) - SEMENA RAJČAT - 5 KS

67,13 Kč
Skladem (10 ks)
Možnosti doručení

Rajče RAF je selektovaný kmen z Almerie ve Španělsku a název Raf znamená rezistentní vůči fusariovému vadnutí (španělsky "Resiste A Fusarium"). Ve Španělsku se obvykle sklízejí zelená nebo zelenohnědá.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ve Španělsku se tato rajčata zalévají slanou vodou, aby získaly svou velmi zvláštní aromatickou vůni. Je však třeba být velmi opatrný s dávkami soli (každé 4 týdny 1% solným roztokem a pouze dospělým rostlinám). Kulatá zploštělá rajčata mají pikantní chuť, téměř žádná semena a šťavnatou, pevnou dužinu. Ideální do salátů na krájení i jako svačina.

Péče: Rajčata můžete pěstovat doma, ve skleníku nebo venku. Semena jen mírně zasypte zeminou. Optimální teplota pro klíčení je 20-25 °C, klíčení probíhá po 5-15 dnech. Klíčení můžete urychlit tím, že je přes noc zalijete vlhkou látkou. Mladé rostliny by se měly vysazovat ven až po posledních mrazech.

Rajčata potřebují čerstvou, dobře vyhnojenou propustnou půdu, která se udržuje vlhká (ale ne mokrá!). Měly by být umístěny na slunném, chráněném místě s minimálně 6 hodinami slunečního svitu denně, ne-li více.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: