PETRŽEL KOŘENOVÁ OLOMOUCKÁ DLOUHÁ (Petroselinum crispum (Mill.)Nym.Ex A.W.Hill convar.radicosum(Alef.)Danert) - SEMENA PETRŽELE - 1 G (CCA 750 KS)

22,40 Kč
Skladem (>20 ks)
Možnosti doručení

Pozdní odrůda, určená pro podzimní sklizeň bez natě a k dlouhodobému skladování. Dlouhý, kuželovitý kořen má šedobílou barvu. Kompaktní, aromatická dužnina je smetanově bílá. Odrůda má velkou odolnost proti rzivosti kořenů i proti chorobám při skladování. Dobře snáší přísušky v letním období. Kořen dorůstá délky 22 - 25 cm. Vegetační doba od výsevu je 185 - 205 dní. Doporučený spon je 30 x 7 cm.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Pěstování:
Vyžaduje hluboko propracovanou, středně těžkou půdu ve druhé trati po vyhnojení. V půdách mělkých, vlhkých nebo v půdách s přebytkem dusíku trpí rzivostí a větvením kořenů. Výsev co nejdříve na jaře, nejlépe do hrůbků, což je důležité především u odrůd s dlouhým kořenem. Krátké a klínovité typy kořenů snesou i těžší půdu a plochý záhon.

Sklizeň:
Pro svazkování – jakmile dosáhne požadované velikosti. Plochy určené ke skladování je možné bez obav sklízet i po přejití mrazů.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: