MOTÝLOVEC GARDNERŮV (HEDYCHIUM GARDNERIANUM) - SEMENA MOTÝLOVCE - 3 KS

57,50 Kč
Skladem (>20 ks)
Možnosti doručení

Statný zázvor pocházející z vlhkých lesů ve východním Himálaji, Khasia Hills a Indočíně v nadmořské výšce 1200 až 2400 m s tlustými stonky vysokými 1 až asi 1,8 m, které nesou velké listy a velké koncové květenství se silně vonnými, žlutými a oranžovými květy. Snadno se pěstuje, dobře se přizpůsobuje mnoha klimatickým oblastem mírného pásma. V chladných podmínkách je v zimě opadavý a při vydatném mulčování přežije i silné mrazy.

Detailní informace

Detailní popis produktu

  • Popis rostliny: Hedychium gardnerianum, běžně známý jako kahili zázvor nebo gardnerův zázvor, je tropická rostlina s atraktivním vzhledem a silnou vůní. Tato vytrvalá bylina má dlouhé, úzké listy, které vyrůstají z hustých kořenových oddenků. Květy jsou velké, trubkovité, žluté barvy s červenými nitkami, a vytváří výrazný květenství, které připomíná oheň. Květy jsou uspořádány ve velkých hroznovitých květenstvích na koncích vysokých stonků.

  • Zajímavosti o rostlině: Původem z Himálaje, Hedychium gardnerianum je oblíbený pro své dekorativní květy a používá se v mnoha subtropických a tropických zahradách po celém světě. Kvůli své kráse a výrazné vůni je také často používán ve floristice.

  • Jak přesně klíčit semínka: Semena Hedychium gardnerianum se vysévají se do vlhkého, dobře odvodněného substrátu a udržují se v teplém a vlhkém prostředí. Semena obvykle klíčí do několika týdnů při teplotě kolem 20-25°C.

  • Jak rostlinu pěstovat: Kahili zázvor preferuje polostinné až slunné stanoviště s bohatou, dobře odvodněnou půdou. Vyžaduje pravidelnou zálivku, ale je důležité se vyhnout nadměrnému zamokření. V chladnějších klimatických podmínkách je možné rostlinu pěstovat v nádobách a přenášet ji dovnitř během zimy.

  • Povolená zdravotní tvrzení: Ačkoli se Hedychium gardnerianum tradičně používá v některých formách lidové medicíny, neexistují žádná konkrétní zdravotní tvrzení schválená pro tuto rostlinu. Je důležité konzultovat s odborníkem před použitím jakékoliv části rostliny pro léčebné účely.

  • Tradiční využití rostliny: Kromě okrasného využití v zahradách a ve floristice se Hedychium gardnerianum v některých kulturách používá pro výrobu parfémů a vonných olejů. Některé tradiční medicíny využívají oddenky této rostliny pro jejich údajné protizánětlivé a analgetické vlastnosti.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: