MORUŠOVNÍK BÍLÝ (MORUS ALBA) - SEMENA MORUŠE - 20 KS

57,50 Kč
Skladem (>20 ks)
Možnosti doručení

Moruše jsou velmi chutné a dnes neprávem opomíjené plody morušovníku, tvarem připomínající ostružinu. V tomto případě mají bílou barvu, existuje však také červená a černá varianta.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jedná se o ovocný strom dorůstající až 15 m, kterému se daří v teplejších oblastech, jakou je u nás například jižní Morava. Vzkřište i Vy tradici morušovníku, známého a používaného od 17. století!

Výsev

Semena je vhodné před výsevem jeden měsíc stratifikovat v ledničce. Poté je 12-24 h máčejte ve vodě a následně vyseváme cca 1 cm hluboko do substrátu pro pokojové rostliny s obsahem perlitu nebo sadbovacích tablet. Zeminu udržujte stále vlhkou a okolní teplotu okolo 20-25 °C, místo volte slunné. Semínka vyklíčí během cca 4-6 týdnů.

Pěstování

Tento druh morušovníku je suchomilný a plně mrazuvzdorný. Vyhovuje mu spíše sušší, výživnější půda a slunné až poloslunné stanoviště. Přibližně po třech letech se můžeme dočkat v letních měsících prvních plodů. Plody morušovníku bílého jsou chuťově nejméně výrazné, avšak stále dobré. Je možné je konzumovat syrové nebo je použít při výrobě vína či džemu. Když dozrávají, opadají a proto je dobré pod morušovníkem zapěstovat trávník nebo použít plachtu. Jeho plody totiž obsahují nesmývatelné barvivo a snadno se pádem na zem poškodí. 

Zajímavost: Jeho listy jsou potravou bource morušového, jehož smotky jsou surovinou pro výrobu hedvábí. 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: