MEXICKÝ KORIANDR - CULANTRO (ERYNGIUM FOETIDUM) SEMENA KORIANDRU - 0,05 G (CCA 80 KS)

39,19 Kč
Skladem (>20 ks)
Možnosti doručení

Malá trvalka, která tvoří růžici podlouhlých, jemně zubatých listů a krátké květenství s drobnými zelenými květy. Listy jsou velmi aromatické a mají chuť téměř totožnou s koriandrem (Coriandrum sativum). Na rozdíl od koriandru vydrží aroma i při vaření nebo sušení a Eryngium foetidum se hojně používá v Karibiku a Jižní Americe i v Asii.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Eryngium foetidum, běžně známé jako culantro, je bylina, která chutí a vůní připomíná koriandr. Chuťové rozdíly jsou nepatrné, ale culantro má dlouhé, vroubkované listy, které vypadají téměř jako salát. Culantro je běžnou součástí pokrmů z Karibiku, Střední Ameriky, Jižní Ameriky a Asie. Je chutné, snadno se používá, a dokonce přitahuje užitečný hmyz, jako jsou berušky a zelení berušky. Pěstování culantra je jednoduché, je však citlivé na přímé sluneční světlo a nízké teploty, proto mu zajistěte správné podmínky.

Naplňte malý květináč směsí zeminy pro klíčení semen. Zvolte dobře propustný květináč vysoký asi 20-25 cm, který nezadržuje vodu. Naplňte jej zeminou určenou speciálně pro klíčení semen, aby mělo vaše culantro větší šanci vyklíčit. Na vrchní část půdy nasypte semínka koriandru. Semínkům kulantru se nejlépe daří, pokud jsou zaseta přímo na povrch půdy, proto je prsty jemně posypte po povrchu. Rozprostřete semena rovnoměrně po povrchu půdy, abyste zvýšili šanci na úspěšné vyklíčení.
Do každého květináče nebo nádoby vysejeme přibližně 10-15 semen. Pokud chcete, můžete později semenáčky oddělit nebo nechat vyrůst jen keřík culantra.

Květináče lehce zalévejte, aby byla půda vlhká. Po zasetí semen vezměte konvičku nebo hrnek a naplňte jej vodou pokojové teploty. Jemně zalijte půdu tak, aby byla mírně vlhká, ale nebyla přemokřená. Semena koriandru mají raději mírně vlhkou než zcela nasycenou půdu. Květináče umístěte na stinné místo mimo dosah přímého slunečního světla. Koriandru se daří ve stínu, proto umístěte květináče nebo nádoby na místo, kam nedopadá přímé sluneční světlo, například na pult nebo na verandu. Často květináč kontrolujte, abyste se ujistili, že není vystaven slunečnímu záření, které by mohlo křehké sazenice usmrtit.
Sazenice ke svému růstu stále potřebují nepřímé světlo, proto je neumisťujte do tmavé místnosti.

Tento koriandr můžete pěstovat i venku, ale pouze jako jednoletku. V takovém případě vysévejte na povrch, ale až v období kdy nehrozí noční mráz. Pěstujte ve stínu. Nejlépe pod stromy.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: