MĚKKOHLAV ŠIROKOLISTÝ - "AFRICKÁ BROSKEV" (SARCOCEPHALUS LATIFOLIUS, NAUCLEA LATIFOLIA) - SEMENA MĚKKOHLAVCE - 0,05 G (CCA 250 SEMEN)

100,80 Kč
Skladem (17 ks)
Možnosti doručení

Malý až středně velký, suchý opadavý strom, vzácně až 30 m vysoký, s velkými, jednoduchými, nápadně žilkovanými listy a zvláštními, ale krásnými, kulovitými, silně vonícími, bílými květenstvími, po nichž následují zajímavě vykrajované, červené, jedlé plody se šťavnatou, sladkou, červenou dužinou s jablečnou příchutí. Nauclea latifolia pochází z tropické Afriky, kde roste v nížinných savanových lesích. Dobře se přizpůsobuje pěstování v tropickém podnebí a začíná plodit již po několika letech. Mimo Afriku je však v podstatě neznámá.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Sarcocephalus latifolius je stálezelený keř nebo malý strom patřící do čeledi Rubiaceae, často se nazývá "African Peach" nebo "False Coffee". Pochází z tropických oblastí Afriky, zejména západní a střední Afriky, kde roste ve vlhkých lesích, lužních lesích a na březích řek.

Popis a zajímavosti: Sarcocephalus latifolius dorůstá výšky 3-10 metrů, s tmavě zelenými, lesklými listy, které jsou široké a vejčité. Květy jsou malé, bílé a vonné, uspořádané ve vrcholících nebo latách. Plody jsou kulaté, dužnaté a zralé narůžovělé, často se nazývají "africké broskve".

Klíčení a pěstování:

  1. Před klíčením namočte semena do vlažné vody po dobu 24 hodin.
  2. Zasejte semena do nádob s dobře propustným substrátem, jako je směs rašeliny a perlitu, při teplotě 25-30°C. Semena zasypete jemnou vrstvou substrátu.
  3. Udržujte substrát vlhký, ale ne přemokřelý. Semena by měla klíčit do 3-6 týdnů.
  4. Jakmile sazenice vyrostou a mají několik skutečných listů, přesadíte je na slunné nebo polostinné stanoviště s dobře propustnou půdou, která je bohatá na organickou hmotu.
  5. Sarcocephalus latifolius vyžaduje pravidelnou zálivku a vlhké prostředí pro optimální růst.

Tradiční použití: Sarcocephalus latifolius je v tradiční africké medicíně používán pro léčbu různých zdravotních problémů. Odvary z listů, kůry a kořenů se používají k léčbě horečky, malárie, bolesti hlavy, zánětů, zubních bolestí a dalších zdravotních problémů. Plody jsou jedlé a často se konzumují ve své zralé podobě.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: