LOTOS INDICKÝ ČERVENÝ (NELUMBO NUCIFERA 'RED' ) - SEMENA LOTOSU 2 KS

51,75 Kč
Skladem (>20 ks)
Možnosti doručení

Lotos, někdy lotus, je posvátná indická vodní rostlina s legendárním květem považovaným za symbol dokonalosti. Trvalá rostlina podobná leknínu pochází jihovýchodní Asie a ve Vietnamu a v Indii je dokonce národní květinou. Ideální do zimních zahrad, může však ozvláštnit i Vaše akvárium s rybičkami. Červená varianta varianta.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Výsev

Semena lotosu nejprve skarifikujeme, tedy obrousíme např. šmirglpapírem, poté namočíme na 24 hodin do vody o teplotě kolem 20 °C. Do 24 hodin by měla semena zdvojnásobit svou velikost, pokud se tak nestane, zbrousíme je více. 

Rostlina klíčí a roste rychleji při teplotách vody 25-27 °C. Po vytvoření prvního listu je vhodné lotos přesadit. Ideální je bahnitý substrát nebo štěrk používaný do akvárií. Výška vodní hladiny by měla být alespoň 25 cm.

Pěstování

Lotos je ideální do zimních zahrad, do jezírek nebo do skleníků, kde nemrzne. Perfektní je také pěstování ve vaničce zakomponované do interiéru, pokud možno nedaleko okna.

Zimuje při telotách vyšších než 6 °C. Rostlina by měla být na co nejslunnějším místě. Ideální teplota na pěstování je 20–35 °C, snáší ale i teplotu nižší. Na léto můžete lotos vynášet do venkovního jezírka, ale na zimu ho musíte donést do bezmrazé místnosti – nouzově se dá přezimovat ve vlhkém sklepě obdobně jako leknín.

Pokud používáte jako substrát akvarijní štěrk, lze lotos pěstovat také v akváriu s rybičkami. V tomto případě není třeba lotos přihnojovat.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: