LILIOVNÍK TULIPÁNOKVĚTÝ (LIRIODENDRON TULIPIFERA) SEMENA LILIOVNÍKU - 5 KS

30,24 Kč
Skladem (>20 ks)
Možnosti doručení

Strom, jehož název, před tím než zlidověl jako liliovník, zněl lyriovník či lyrovník - odvozený od zvláštního tvaru listu připomínajícího strunný nástroj lyru. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Dorůstá v našich podmínkách až do výšky 40 m. Žlutozelené květy o velikosti 3-5 cm zase nápadně připomínají tulipán. U nás je liliovník využíván převážně jako okrasná dřevina v parcích a zahradách a je velmi vzácný.

Výsev

Semena nechte namočená ve vodě po dobu 24 hodin a poté je stratifikujte - ponechte je 2 - 3 měsíce ve vlhku (písek nebo vata) a ve chladnu, např. v ledničce. Vyséváme do propustného substrátu cca 0,5 cm hluboko. Možné je použít například substrát ze 60 % hrubé rašeliny a 40 % perlitu. Pro dobré klíčení doporučujeme okolní teplotu mezi 21 a 27°C.

 

Pěstování

Vyžaduje teplé stanoviště, slunné nebo jen mírně zastíněné. Půda by měla být středně vlhká, bohatá na živiny. V našich podmínkách je mrazuvzdorný, jen mladé jedince je vhodné na zimu zakrýt. Liliovník vykvete poprvé asi po 10 letech pěstování a poté kvetou každý rok od května do července.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: