LATE 80´S XIAGUAN BAN ZHEN JIN SAN KUAI SHENG PUERH CHA - 10 g

Novinka
292,32 Kč
Skladem (>20 ks)
Možnosti doručení

Legendární čaj, kterému se někdy říká “Tibetský plamen” (zřejmě jako předklad slov Norbu Mebar) jehož produkce sahá až do roku 1941, kdy se v továrně Xia Guan začal čaj ve tvaru “houby” vyrábět jako pocta světskému vládci Tibetu – Pančhenlamovi, který byl považován za živoucího buddhu. V padesátých letech “houbu” vystřídala cihla (z důvodů technologické náročnosti a nedostatku pracovní síly)a protože byl pančhenlama považován za symbol feudalismu, nebyla již dále dávána do souvislost s ním. Hmotnost: 10g

Detailní informace

Detailní popis produktu

Technologie výroby “tibetské houby” byla téměř zapomenuta a teprve na přímou žádost 10. pančhenlamy v roce 1986 (který objednal 15 tun tohoto čaje) se továrna Xia Guan k její produkci opět vrátila.

Čaj není v podobě kompaktní “houby”, ale je rozdělený na menší kusy, které byly archivované ve velké keramické zásobnici. Tento proces rozdrobení hnízd, cihel nebo koláčů se u puerhů často aplikuje (dnes už v menší míře než v minulosti), aby čaje lépe “vyvětraly” a vyzrály a zbavily se čerstvého aroma fermentace. Stávají se tak rychleji pitelné a dobře “stárnou”.

Chuť čaje je hladká, sladká, intenzivní, krásně vyzrálá, s typickou “zhang xiang” (“kafrová” vůně), dlouhotrvajicí, ušlechtilá. Legenda mezi sheng puerhy, která určitě stojí za ochutnání.

Příprava:

MNOŽSTVÍ TEPLOTA 1. NÁLEV 2. NÁLEV 3. NÁLEV
8 g / 500 ml 95 °C 5 min    
5 g /150 ml 95 °C 45 sec 55 sec  65 sec

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: