KVĚTÁK POLOPOZDNÍ OCTAVIAN (Brassica oleracea L.convar.botrytis (L.)var.botrytis L.) - SEMENA KVĚTÁKU - 0,5 G (CCA 160 KS)

22,40 Kč
Skladem (>20 ks)
Možnosti doručení

Polopozdní odrůda, určená pro podzimní sklizně. Rostliny jsou silnějšího vzrůstu s tmavým listem a bílou růžicí se střední hrbolovitostí, odolnou proti fialovění. Vegetační doba od výsadby do sklizně je 85 - 95 dní. Doporučený pěstební spon je 60 x 50 cm.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Pěstování:
Květák vyžaduje jakostní půdy bohaté na humus, spíše hlinité, se schopností udržet vláhu. Kromě vydatného podzimního vyhnojení organickým hnojivem je nutné zajistit dostatek vápníku a pro tvorbu kvalitních růžic je důležitý obsah stopových prvků (mangan, hořčík, bór, molybden). Výsevy pro nejranější pěstování od ledna přímo do kazet nebo balíčků, pozdější do pařeniště a na výsevní záhony. Sazenice pro jarní výsadby otužujeme, protože pouze otužilá sadba snese až -6 stupňů mrazu bez újmy na pozdějším vývoji. Přímý výsev lze použít pouze u odrůd Delta a Octavian do řádků 60 cm vzdálených, po pěti semenech na metr řádku s dojednocením na 40 - 50 cm.

Sklizeň:
Po dosažení požadované velikosti, což je u našich nejranějších odrůd cca 60 dnů. Pozdní odrůdy s dobrým krytím růžice snesou sklizeň i po přejití mrazíku do -5 ºC.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: