Kustovnice čínská - Goji (Lycium chinense) semena - 15 ks

31,36 Kč
Momentálně nedostupné
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…

Známá též jako goji [godži], jeden z největších klenotů tradiční čínské medicíny, mnohostranně prospěšná lidskému organismu. Plody keře dorůstajícího až 2,5 m se podobají našemu šípku, ale jsou chutnější.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Obsahují 18 aminokyselin, 21 stopových prvků a 5 vitamínů včetně vitamínu C a betakarotenu. Vpusťte si tuto na pěstování nenáročnou, ale zázračnou rostlinu na Vaši zahradu.

Výsev kustovnice

Před výsevem namočte semena na 24 hodin do vody. Vyséváme do obyčejného pěstitelského substránu nebo na jaře do volné půdy. Kustovnice není náročná na půdní typy, lepší jsou však půdy lehčí a dobře vyživené. Dokud se neobjeví semenáčky, udržujte půdu neustále vlhkou. Klíčíme při 15-25 °C.

Pěstování kustovnice

Přestože rostlina nevyžaduje žádnou zvláštní pozornost, měli bychom ji umístit na slunné místo a zajistit zastínění jejích kořenů. Zálivka by měla být spíše menší, rostlina je schopna vydržet i občasné opomenutí. V našich podmínkách přezimuje bez problémů, je mrazuvzdorná. Přes léto hojně kvete namodralými květy, plodit začne po 2-3 letech.

Užívání kustovnice Goji

Plody sklízíme i se stonky, když ještě nejsou plně zralé, opatrně, aby nedošlo k jejich poškození. Sušíme, pokud možno, na slunci. Plody můžeme používat stejnými způsoby, jako šípek. Nejčastěji je kustovnice užívána ve formě čaje.

Příznivě působí na krevní tlak a jako antioxidat posiluje imunitní systém, zlepšuje činnost jater a ledvin, posiluje zrak, pomáhá při lupénce a prý je to také silné afrodiziakum...

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: