Klanopraška čínská - Schizandra (Schisandra Chinensis) semena schizandry - 7 ks

35,85 Kč
Momentálně nedostupné
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…

Schizandra čínská - ceněná bylina čínské medicíny - snadno pěstovatelná i u nás. Odolává mrazům až do -35° C. Opadavá liána má antioxikační a stimulujicí účinky.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Může dosahovat délky až 10 m, má oválné, na konci zašpičatělé listy. Silně citrónová je vůně jejích květů. Bobule o průměru do 1 cm jsou šarlatově červené a narůstají v hroznech. Nakyslé plody dozrávající na podzim se po sklizni suší.

Výsev schizandry

Máčejte 24 hodin ve vodě. Poté, ještě před vlastním výsevem, je vhodné provést stratifikaci po dobu 2 měsíců ve vlhkém hrubozrnného písku při snížené teplotě (kolem 5 °C, nejlépe v chladničce). Poté vysévejte cca 5 mm hluboko do propustného písčitého substrátu při teplotách kolem 20 °C.

Mladé semenáče mají jemný kořenový systém a rostou z počátku velmi pomalu (roční přírůstek je několik cm). V našich podmínkách začíná růst zrychlovat většinou tak třetím rokem.

Pěstování klanoprašky

Nejvhodnější je vlhká a dobře odvodňovaná půda. Ne písčitá ani jílovitá. Je sice světlomilná, ale nesnáší intenzivní přímé světlo, které vysouší mělce položený kořenový systém. Protože se jedná o liánu, vyžaduje pro svůj růst oporu. Pro výsadbu na trvalé stanoviště je nejlepší časné jaro, ještě než začne růst. Tři až čtyři roky po výsadbě na trvalé stanoviště se objeví první krásně vonící květy, do 4-6 let od vysazení se dočkáme očekávaných plodů. 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: