KADEŘÁVEK ČERVENÝ SCARLET (Brassica oleracea L. convar. acephala (DC.) Alef. var. sabellica L.) - SEMENA KADEŘÁVKU - 1 G (CCA 260 KS)

22,40 Kč
Skladem (>20 ks)
Možnosti doručení

Polopozdní až pozdní odrůda. Rostlina je vysoká 80 - 120 cm. Zelenofialové listy jsou bublinaté, silně zkadeřené. Po prvním mrazíku jsou listy sytě modrofialové. V zimních měsících při sněhové pokrývce vyniká dekorativní účinek. Vyniká odolností proti mrazu. Snáší teploty až do -18 ºC. Doporučený pěstební spon je 60 x 80 cm.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Pěstování:
Největší uplatnění má díky své vysoké mrazuvzdornosti pro podzimní a zimní sklizně. Listy mají velmi dobré dietetické vlastnosti. Používají se v kuchyňské úpravě jako kapusta nebo jako přízdoba pokrmů. Na půdu nemá zvláštní nároky, snese i horší podmínky než ostatní košťálové zeleniny. Při hustším sponu nebo nedostatku vláhy či živin reaguje žloutnutím a opadáváním spodních listů. Předpěstování je možné všemi způsoby. Výsevy od ledna do června, výsadba od dubna. Nejlépe přezimují kompaktní rostliny, vyrostlé z přímých výsevů koncem června. Sklízet lze až do jara při ponechání rostlin na stanovišti. Vzdálenost rostlin podle odrůdy a způsobu pěstování 60 x 60 – 60 x 80 cm.

Sklizeň:
Postupné odlamování listů po dosažení dobré kondice rostlin.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: