JEDLE LÍBEZNÁ (ABIES AMABILIS) - SEMENA JEDLE - 10 KS

38,64 Kč
Skladem (>20 ks)
Možnosti doručení

Velmi velký jehličnan pocházející z deštných lesů mírného pásma od pobřeží jihovýchodní Aljašky po severní Kalifornii do výšky 2300 m. Může dosahovat výšky až 75 m s úzkou kuželovitou korunou. V pěstování je Abies amabilis mrazuvzdorná do 5. zóny USDA a díky svému rychlému růstu je oblíbenou lesnickou dřevinou pro mírné klima.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Semena jedle namočte na 1 den do vody a poté proveďte tzv. studenou stratifikaci po dobu 30 dní při teplotě 4 °C. Poté semínka vysaďte do spařeného výsevního substrátu do hloubky 1–2 cm. Ideální doba na výsev je na jaře nebo začátkem podzimu. Doba klíčení je cca 20–40 dní, ale klíčení je nepravidelné, proto to může trvat i déle. Rostlina je plně mrazuvzdorná.

Byly zkoumány různé faktory, aby se zjistilo, jak ovlivňují klíčení stratifikovaných semen Abies amabilis vysetých v laboratoři a ve školce. Bylo zjištěno, že vitalita semen, způsob chlazení, zdroj semen, rok sběru a teplota klíčení mají významné interakce se stratifikací. Nízká vitalita semen byla nepříznivě ovlivněna prodlouženou stratifikací a zhoršila se během skladování při 2 °C. Technika stratifikace-sušení obecně zvýšila klíčivost ve srovnání s ostatními metodami stratifikace, ale reakce byla ovlivněna zdrojem osiva a rokem sběru. Bez ohledu na metodu stratifikovaná semena A. amabilis klíčila pomaleji, ale úplněji v mírných podmínkách (15:10 °C, den:noc) než v teplých podmínkách (30:20 °C, den:noc).

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: