JAPONSKÁ DIVOKÁ PAPRIČKA (TUBOCAPSICUM ANOMALUM) - SEMENA PAPRIČEK - 5 KS

89,61 Kč
Momentálně nedostupné
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…

Tato divoká odrůda "papriček" již není klasifikována jako součást rodu Capsium (Capsicum anomalum) a nedávno byla přeřazena do druhu Tubocapsicum anomalum (anomalum znamená "neobvyklý"). Je to bylina s malými žlutými květy a červenými bobulemi.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Druh pochází z Japonska, ale vyskytuje se také v jižní Číně, na Tchaj-wanu a Filipínách. Nejedná se o papričku pro začátečníky. Rostliny mohou dorůstat výšky až 4 m. Semena se vysévají sporadicky a obtížně se zakládají. Semena mohou klíčit až 2 měsíce!

INFORMACE O KLÍČENÍ :


Papričky vyžadují dlouhou teplou sezónu, aby vytvořily plody, jejich zrání trvá 58 až 100 dní. Ačkoli se papričky pěstují jako jednoletky, tak v zónách odolnosti 9, 10 a 11 přežívají jako trvalky.

1. Semena papriček začněte vysévat šest až osm týdnů před plánovaným vysazením ven. Použijte výsadbové misky nebo květináče s drenážními otvory a samostatnou misku na vodu, aby mohla odtékat přebytečná vlhkost.

2. Výsadbové misky nebo květináče omyjte horkou vodou a mýdlem.

3. Naplňte nádobu na sázení směsí pro klíčení semen. Použijte balenou směs bez zeminy nebo si připravte vlastní z jedné třetiny rašeliny, jedné třetiny písku a jedné třetiny vermikulitu.

4. Zasijte semena papriček po celé ploše výsevního substrátu. Přikryjte je lehkou vrstvou substrátu o tloušťce asi dvakrát větší, než je šířka semen.

5. Zasazenou nádobu mlžte vodou pokojové teploty, dokud startovací směs nebude po celé ploše vlhká. Přikryjte misku nebo květináče kopulí proti vlhkosti nebo plastovou fólií.

6. Umístěte sadbovače na teplé místo. Semena papriky potřebují ke klíčení teplotu kolem 21 až 27°C. Pro zajištění stálých a přesných teplot použijte tepelnou podložku pro klíčení semen s termostatem.

7. Denně kontrolujte stav vlhkosti a semenáčků papriček. Podle potřeby mlžte, aby byla směs bez půdy stále vlhká.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: