JALAPENO TAM, EXTRÉMNĚ PÁLIVÉ CHILLI PAPRIČKY - SEMENA PAPRIČEK - 5 KS

67,13 Kč
Skladem (>20 ks)
Možnosti doručení

Jalapeno TAM je mírnější varianta známého a oblíbeného Jalapeno.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Chilli pojmenované podle města Jalapa (Veracruz) v Mexiku je jedním z nejznámějších a nejoblíbenějších chilli v Mexiku a ve Spojených státech. Jalapeños jsou oblíbené zejména díky své šťavnaté dužině s typickou chutí této odrůdy. Plody dosahují délky až 8 cm, mají silné masité stěny a zaoblené konce. Plody mají často popraskaný, korkovitý povrch, což Mexičané považují za charakteristický znak kvality. Nezralé plody Jalapeños jsou zelené, po dozrání mají silně červenou barvu. Zelené papričky Jalapeños mají někdy tmavé skvrny, které po dozrání do červena zmizí.

Jalapeños patří k několika málo chilli papričkám, které chutnají dobře i zelené a nezralé. Když dozrají, jejich chuť získá příjemnou sladkost. Díky své mírné pálivosti jsou papričky Jalapenos vynikající jak pro čerstvou konzumaci, tak pro vaření, plnění, nakládání a grilování.

Péče: Teplota klíčení se pohybuje mezi 22 a 28 °C (doba klíčení 6-20 dnů), proto se doporučuje použít skleník a vyhřívací podložku. Rostliny potřebují čerstvou, dobře vyhnojenou, propustnou půdu a nesnášejí přemokření. Měly by být vysazeny na slunném, chráněném místě s minimálně 6 hodinami slunečního svitu - raději více. Rostliny vysazujte ven přibližně 2 až 3 týdny po posledních mrazech.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: