HEŘMÁNEK LÉKAŘSKÝ (CHAMOMILLA REUTITA) - SEMENA HEŘMÁNKU - 0,5 G

22,40 Kč
Skladem (>20 ks)
Možnosti doručení

Jednoletá bylina dorůstající výšky až 50 cm. Sbíráme čerstvě rozkvetlé květy. Používá se při žaludečních potížích, zánětech žaludečních sliznic, zánětech dýchacích cest a kůže. Výsévá se na záhon během září - dubna a sklizeň lze provádět od května do září. Heřmánek lékařský (pravý) je bylinou, která se v tradiční medicíně používá několik tisíc let. Již z toho je patrný pozitivní vliv na náš organismus. Jeho použití je celosvětové. Prospěšnost této byliny je předávána z generace na generaci. I my známe prospěšnost heřmánku od našich babiček. Heřmánek je protibakteriální a protizánětlivý.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jak pěstovat Heřmánek:

  1. Heřmánek můžeme pěstovat na zahradě i v nádobách na balkoně nebo terase – není to nijak náročné a budeme mít krásnou voňavou letničku.
  2. Je to teplomilná rostlina, miluje slunce a světlo. Nejvíce mu vyhovuje teplejší poloha, chráněná před větrem.
  3. Vyžaduje dobře propustnou, lehkou hlinitopísčitou půdou, která obsahuje dostatečné množství živin. Nesnáší půdy kyselé a zamokřené! Nadměrné vlhko, ale ani nadměrné sucho mu nesvědčí.
  4. Heřmánek je výborný ochránce zeleniny, preventivně chrání pěstované rostliny před houbovými chorobami a plísněmi a podporuje jejich zdravý růst. Hodí na lemování zeleninových záhonů, působí příznivě hlavně na cibuli, fazole, hrách, salát, mangold, červenou řepu, špenát a celer.
  5. Heřmánek má krátkou vegetační dobou – zhruba 8 týdnů od vysetí do kvetení. Semínka můžeme vysévat na podzim nebo na jaře. Podzimní výsev (cca 20. 8. – 20. 9.) rychle vzchází, rostlinky dobře zakoření a přezimují ve stadiu přízemní růžice. Na začátku jara začíná heřmánek rychle růst a zhruba na konci května nastává doba kvetení. Při jarním výsevu v březnu a dubnu se první květy sbírají od července.
  6. Semínka vyséváme do řádků vzdálených asi 15 cm nebo do hnízd přímo do vlhké půdy. Semena heřmánku potřebují ke klíčení hodně světla, proto je musíme vysévat na utužený povrch půdy a nezahrabávat zeminou! Semínka můžeme před výsevem smíchat s pilinami. Půdu udržujeme i po výsevu stále vlhkou a bez plevelů, ten by jinak mohl heřmánek zahubit.
  7. Heřmánek trháme v době plného květu od června do konce září, optimálně dopoledne kolem desáté hodiny. Sbíráme jen nepřezrálé květy – okvětní lístky nesmí být svěšené směrem k zemi. Květy i s kouskem stopky dlouhé do 2 cm opatrně ustřihneme nebo utrhneme.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: