Henna bílá (Lawsonia inermis) semena henny - 10 ks

23,52 Kč
Skladem (>20 ks)
Možnosti doručení

Kromě henny se můžeme setkat také s pojmenováním alkana pravá. Suchomilná, snadno pěstovatelná pokojovka se pěstuje zejména v arabských subtropech a tropech. Keř dorůstající 2-6 m kvete bílými, omamně vonícími květy. Usušené a rozdrcené listy se používají jako přírodní barvivo na hedvábí, bavlnu, tělo i vlasy.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Na rozdíl od syntetických barev nedráždí pokožku a regeneruje unavené vlasy.

Výsev

Semena zalijte horkou vodou (50-60 °C) a nechte je namočená 24 hodin. Poté vyséváme do vlhkého propustného substrátu (např. pro kaktusy) cca 0,5 cm hluboko. Můžeme zakrýt fólií. Semena klíčí poměrně snadno. Ideálně v pokojové teplotě. 

Pěstování

Jelikož jde o tropickou pouštní rostlinu, měli bychom se držet několika zásad - pěstovat hennu na slunném, teplém místě, nikdy nenechat teplotu klesnout pod 10 °C a pravidelně, vydatně zalévat, vždy když zemina úplně vyschne. Roční přírůstek může dosahovat až 90 cm. Chceme-li, aby se v listech vyprodukovalo co nejvíce barviva, je lepší umístit rostlinu do skleníku nebo jinam, kde se teplota pohybuje mezi 35-45 °C. Jakmile keře dosáhnou stáří tří let, je možné začít otrhávat listy.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: