KUKICHA GYOKURO KARIGANE SUPERIOR - 100 g

Tip
537,60 Kč
Skladem (12 ks)
Možnosti doručení

Velmi vysoká sorta zeleného čaje kukicha, vyrobená ze stonků kvalitního zastiňovaného gyokura a lístků vysoce kvalitního kultivaru Yabukita. Tento čaj má velmi jemnou a sladkou chuť. Byl vyroben při zpracování Gyokura Superior, které bylo zastiňováno metodou Jikagise po dobu 25 dní.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Název Karigane se používá pro ty nejlepší sorty čaje kukicha vyráběných ze zastiňovaných čajů.

Karigane znamená v překladu volání divokých hus. Táhnoucí husy totiž zvěstují návrat dlouho očekávaného jara a plná obloha jejich v letu natažených krků, připomíná rej plovoucích stonků, po zalití tohoto čaje.

Tento čaj má malý obsah kofeinu a naopak velký obsah L-Theaninu. Ten je obsažen v listech díky zastiňování čajových keřů 20-30 dní před sklizní. L-Theanin patří mezi neesenciální aminokyseliny. Přirozeně jej lze nalézt v zeleném čaji. Jeho účinky souvisí se zklidněním organismu, navozením stavu relaxace (bez nežádoucího pocitu ospalosti) a potlačením stresu. Účinky L-Theaninu rovněž souvisí s funkcí mozku, schopností učení a paměti. L-Theanin je vhodný pro každého, kdo je vystavený nadměrnému každodennímu stresu nebo má problémy se spánkem.

Příprava 1: 10-15 g čaje zalít 1 l studené vody a luhovat cca 10-15 minut.

Příprava 2: 10 g čaje zalít 0,6 l vody o teplotě 70 °C a luhovat 2 minuty.

Příprava 3: 10 g prolévat v malé konvičče nebo zhongu vodou o teplotě 55 °C (1. nálev 1-2 minuty; 2. a další nálevy 5 - 30 vteřin).

Kultivary: Gokoh, Yabukita.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: