Gardénia (gardenia jasminoides) semena gardénie - 10 ks

35,85 Kč
Momentálně nedostupné
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…

Gardénie je stálezelený keř původem z Číny a Japonska, má krásné, bílé květy podobné růžím, oblíbené pro svou nezaměnitelnou vůni. Jedná se o velice atraktivní pokojovou rostlinu, dorůstající asi 60 cm, která se díky potřebě vyšší vlhkosti vzduchu hodí například pro pěstování ve světlé koupelně nebo za oknem, budeme-li ji často rosit. Květy i plody gardénie jsou jedlé!

Detailní informace

Detailní popis produktu

Výsev gardénie

Semena gardénie můžeme vysévat po celý rok do dobře propustného substrátu. Před výsevem namočíme na 24h do vlažné vody. Můžeme využít sadbovacích tablet nebo zeminy pro pokojové rostliny s příměsí písku nebo perlitu. Během klíčení by měla být půda neustále vlhká, ne však promáčená. Ideální teplota 25-28°C, světlé místo, ne však přímé, ostré světlo. Můžeme přikrýt fólií. 

Pěstování gardénie

Zvolíme světlé stanoviště, ale bez přímého slunce, které by rostlinu mohlo popálit. Nedostatek světla se projevuje žloutnutím listů. Vyžaduje vysokou vzdušnou vlhkost, proto rostlinu pěstujeme na misce s kamínky, listy rosíme měkkou vodou. Kvetoucí rostliny již nerosíme, voda na květech způsobuje skvrny. Pro pěstování je ideální běžná pokojová teplota, v zimě minimálně 15 °C a pravidelná zálivka odvápněnou vodou. Během vegetace pravidelně přihnojujeme hnojivem bez obsahu Ca. Kvete převážně v létě a v zimě a květy nádherně voní. Při troše trpělivosti Vám během pár let provoní byt, takže zde platí ono okřídlení spojení, že  „trpělivost růže přináší“ :-). Hodí se k pěstování ve vlhčí místnosti v bytě, zimní zahradě, skleníku a lze z ní vytvarovat také bonsai

Jedlé květy gardénie

Květy gardénie lze přidávat do čaje, který tak dostává jasmínové aroma k nerozeznání od skutečného jasmínu. Květy lze také jíst za syrova, nebo třeba nakládané v medu. Stejně tak jsou jedlé i žluté plody této rostlinky.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: