FATALII PEACH, EXTRÉMNĚ PÁLIVÉ CHILLI PAPRIČKY - SEMENA ČILI PAPRIČEK - 5 KS

64,97 Kč
Momentálně nedostupné
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…

Odrůda fatalii patří do čeledi Capsicum chinense, z níž pochází také chilli papričky habanero a mnoho nejpálivějších druhů chilli na světě. Pochází ze střední Afriky, předpokládá se, že ji přivezli a pěstovali otroci vracející se domů z Karibiku.
Papriky rostou na keřích vysokých až 70 cm a mají pro tuto odrůdu typický špičatý tvar. Papriky dozrávají od zelené po broskvovou barvu a dorůstají délky 6-8 cm a průměru přibližně 3 cm. Na rozdíl od ostatních zástupců této čeledi chilli vás pálivost chilli fatalii zasáhne okamžitě a má silný náboj, který dlouho vydrží. Navíc získáte výraznou, bohatou citrusovou chuť, která z chilli fatalii činí ideální ingredienci pro lahodné salsy s exotickým ovocem. Díky tenkým vnějším stěnám jsou papričky vhodné i pro sušení.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Teplota klíčení se pohybuje mezi 22 °C a 28 °C (doba klíčení: 8-21 dní); doporučuje se proto použít skleník a topnou rohož. Rostliny potřebují čerstvou, dobře vyhnojenou, propustnou půdu a nesnášejí přemokření. Měly by být vysazeny na slunném, chráněném místě s minimálně 6 hodinami slunečního svitu - raději více. Rostliny vysazujte ven přibližně 2 až 3 týdny po posledních mrazech. Protože rostliny mají obzvláště dlouhou dobu zrání, doporučuje se pěstovat je v květináči, abyste mohli rostlinu snadno přenést dovnitř, když teplota přes den klesne pod 12 °C, a umožnit tak dozrání všech plodů. Chcete-li rostlinu uchovat přes zimu, seřízněte ji po sklizni o 20 cm a umístěte na světlé místo, kde je alespoň 15 °C.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: