Eukalyptus citroníkový (Eucalyptus citriodora) semena eukalyptu - 5 ks

67,19 Kč
Skladem (>20 ks)
Možnosti doručení

Blahovičník citroníkový (Eucalyptus citriodora či Corymbia citriodora) je strom dorůstající výšky až přes padesát metrů, vyznačující se intenzivní citronovou vůní. Eukalyptus je známý svými blahodárnými účinky na dýchací ústrojí, protože vylučuje léčivé aromatické látky. Rostlina obsahuje vonné silice, které se uvolňují do okolí. Pomáhá v léčbě astmatu, onemocnění dýchacích cest, bronchytidě.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Výsev eukalyptu

Semena klíčí zhruba po 14 dnech. Doporučuje se kvůli velikosti semínek vysévat pouze na povrch a jemně zatlačit. Můžete je lehce přikrýt folií.

Pěstování eukalyptu

Ideální eukalyptus pro pěstování v bytě. Pro zmírnění růstu je vhodné rostlinu zaštipovat. Má rád chladnější místo s dostatkem světla bez přímého slunce. Zálivku potřebuje pravidelnou, v zimě mírnější zároveň se snížením teploty.

Vyhovuje mu světlé místo, ale není náročný na teplo. Přes léto můžeme pěstovat venku. Substrát by neměl nikdy zcela vyschnout. Mladé rostliny přesazuje se každý rok na jaře, starší jednou za 2 - 3 roky. Ideální zeminou je směs listovky, drnovky, písku a kompostu. Pozor na narušení složitého kořenového balu, mohlo by dojít až k úhynu.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: