DRAČÍ OVOCE - PITAHAYA ŽLUTÁ (HYLOCEREUS MEGALANTHUS) - SEMENA DRAČÍHO OVOCE - 10 KS

50,40 Kč
Skladem (>20 ks)
Možnosti doručení

Epifytický kaktus pocházející ze severní části Jižní Ameriky s dlouhými výhonky, které vytvářejí obří bílé květy, snad největší ze všech kaktusů, a následně žluté plody velikosti hrušky s vodnatou bílou dužinou, běžně známé a prodávané jako Yellow Pitaya nebo Yellow Dragon Fruit. Plody jsou oblíbené především pro svůj zvláštní tvar a barvu. Jsou příjemné a mírně sladké.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Výsev pithahayi

Před výsevem můžeme semena na několik hodin namočit do teplé vody. Vyséváme na povrch písčitého substrátu pro kaktusy při teplotě půdy okolo 25 ºC. Umístíme na světlé místo, které však není na přímém slunci. Můžeme zakrýt folií. 

Pěstování dračího ovoce

Těmto subtropickým, plazivým kaktusům vyhovuje pokojová teplota, slunné a teplé stanoviště popř. skleník s ještě vyšší teplotou, která by se měla na zimu snížit až na 5 - 10°C. Zálivka stačí mírná, v zimě ještě méně vydatná a méně častá. Pěstujeme jej v substrátu pro kaktusy nebo v pískovitém propustné směsi písku s rašelinou. Může dorůst výšky několika metrů, proto kaktus pěstujte u opory. Tělo je bohatě větvené a tvoří jej převislé výhony s délkou až 6 m. Vykvétá pouze v noci bílými nebo nažloutlými květy s až 11cm okvětními lístky. Plody jsou prosté trnů a řadí se mezi bobule. Dosahují délky až 20 cm. Obsahují vitamín C, B a vápník, draslík, fosfor, hořčík i železo, jsou nízkokalorické a je v nich velké množství vlákniny.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: