DIVOKÉ CHILLI PAPRIČKY - TEPIN (CAPSICUM ANNUUM VAR. GLABRIUSCULUM) - SEMENA PAPRIČEK - 5 KS

80,50 Kč
Skladem (18 ks)
Možnosti doručení

Capsicum annuum var. glabriusculum, chilli paprička odrůdy Capsicum annuum, pochází z jihu Severní Ameriky a severu Jižní Ameriky. Je známá i pod názvy patří chiltepín, indiánský pepř, hájový pepř, chiltepe a chile tepín, ale také jako ptačí paprika (kvůli konzumaci a šíření divokými ptáky; "na rozdíl od lidí jsou ptáci vůči pálivosti paprik odolní").Tepín pochází z nahuatlského slova, které znamená "blecha". Tato odrůda je nejpravděpodobnějším předchůdcem domestikované papriky C. annuum var. annuum.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Drobné chilli papričky C. a. var. glabriusculum jsou červené až oranžovočervené, obvykle mírně elipsoidní a mají v průměru asi 0,8 cm.Některé odrůdy tepínových papriček jsou v čerstvém stavu mnohem blíže k dokonalému kulatému tvaru. Sušená tepinová paprička se jeví jako zcela kulatá, i když byla za čerstva mírně elipsoidní. Papriky tepin jsou velmi pálivé, v jednotkách Scovilleho  (SHU)  465 000-1 629 000.

Tepin může být pálivější než habanero nebo červená savina, přičemž nejvyšší obsah je pozorován u zelených plodů 40-50 dní po nasazení plodů.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: