CITRONEČNÍK TROJLISTÝ (CITRUS TRIFOLIATA) - SEMENA CITRONEČNÍKU - 3 KS

50,40 Kč
Skladem (11 ks)
Možnosti doručení

Opadavý, pomalu rostoucí, malý stromek vysoký asi 8 m s ostnatými, zelenými větvemi, bílými, voňavými květy na jaře a velmi dekorativními, žlutými, citrónovými plody na podzim. Voňavé plody jsou jedlé a mají pryskyřičnou chuť, takže je vhodné je použít spíše na marmelády a limonády než na syrové. Zdaleka nejodolnější citrus, údajně vhodný do mírného podnebí až do zóny 5 USDA, ale rozhodně spolehlivě mrazuvzdorný v zóně 7 a vyšší.

Detailní informace

Detailní popis produktu

 

Popis a zajímavosti: Citrus trifoliata dorůstá do výšky 4-8 metrů a má hustou korunu s ostrými trny na větvích. Listy jsou trojčetné a zelené, na podzim se mění na žlutou barvu. Květy jsou bílé a voňavé, plody jsou žluté, kulovité až 5 cm v průměru. Dužina je hořká a kyselá, méně příjemná než u běžných citrusových plodů.

Klíčení a pěstování:

  1. Klíčení: Semena Citrus trifoliata by měla být vysazena do nádob s dobře propustnou půdou a udržována vlhká. Pokojová teplota okolo 20-25°C je vhodná pro klíčení. Semena obvykle vyklíčí během 3-6 týdnů.
  2. Pěstování: Rostlina preferuje slunné stanoviště a dobře propustnou půdu. Mladé rostliny vyžadují pravidelnou zálivku, zatímco dospělé stromy jsou odolnější vůči suchu. Citrus trifoliata je mrazuvzdorný, ale může vyžadovat ochranu před extrémními mrazy.

Tradiční použití:

  1. Kulinářské využití: Plody Citrus trifoliata nejsou obvykle konzumovány samotné kvůli jejich hořkosti, ale mohou být použity jako přísada do marmelád a jiných přípravků.
  2. Léčebné účinky: V tradiční čínské medicíně se používají části rostliny, zejména plody, pro léčbu různých onemocnění, jako jsou zažívací potíže, revmatismus a kožní problémy. Vzhledem k nedostatku vědeckých důkazů je třeba tyto účinky brát s rezervou.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: