ČIMIŠNÍK STROMOVITÝ (CARAGANA ARBORESCENS) - SEMENA ČIMIŠNÍKU 10 KS

39,19 Kč
Skladem (>20 ks)
Možnosti doručení

Čimišník typickým zástupcem bezúdržové a zároveň krásné dřeviny. Hojně se vysazuje i do dělících pruhů na dálnici. Nevadí mu silný mráz, znečištění ani vyschnutí.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Čimišník stromovitý (Caragana arborescens) je velmi odolný vůči suchu i chladu a proto je pěstován na prériích a pláních v Kanadě a severních oblastech USA zejména v ochranných pásech kolem stavení a ve větrolamech. V některých oblastech jsou nezralé lusky a semena používány jako zelenina. Z kůry jsou získávána vlákna na výrobu provazů a z listů se připravuje azurově modré barvivo. Tento druh je ceněn zejména na v polárních oblastech poloostrova Kola jako doplňková potrava pro stáda sobů a rostlina zlepšující půdu. Dobře roste i v našich podmínkách.

Roste středně rychle a je naprosto nenáročný, co se půdy týče. Dobře roste ve všech dobře odvodněných půdách na plném slunci. Lze zjara stříhat, ale není to nutné. Díky její odolnosti je možné jej pěstovat i ve venkovním květináči. Silně mrazuvzdorný do cca -45°C.

Vysévejte do květináčů nebo výsevních misek z kvalitního kompostu do hloubky asi 1 cm (necelá polovina palce) Semena obvykle vyklíčí za méně než 4 týdny při teplotě 15-20 °C. Klíčení a růst jsou obvykle velmi rychlé a rostliny mohou během první sezóny dorůst 15 až 45 cm.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: