ČERVENÉ ZELÍ HLÁVKOVÉ LETNÍ MARS (Brassica oleracea L.convar.capitata (L.) Alef.var.rubra DC.) - SEMENA ZELÍ - 1 G (CCA 280KS)

21,28 Kč
Skladem (>20 ks)
Možnosti doručení

Poloraná odrůda, určená pro letní sklizeň od konce července do října. Středně fialová, kulovitá, dobře uzavřená a pevná hlávka se středním vnitřním košťálem je odolná proti praskání a přezrávání. Odrůda je vhodná pro přímý konzum a pro všechny druhy kuchyňského zpracování. Hlávky nelze dlouhodobě skladovat. Nejvhodnější je pěstování z přímých výsevů, které lze časovat dle potřeby sklizně. Hmotnost hlávky je 1,3 – 1,9 kg. Vegetační doba od výsadby je 95 - 105 dnů.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Zelí má velké nároky na hnojení. Vyžaduje hluboké, na podzim dobře propracované středně těžké půdy. Pozdní odrůdy pro krouhání a odrůdy pro skladování snesou i těžší zem, pokud má mírně alkalickou reakci. Výsev pro předpěstování raných odrůd od února, nejlépe do kazet, později i do pařeniště nebo na venkovní záhony. Přímo můžeme vysévat pozdní kruhárenské odrůdy i odrůdy pro skladování. Vyséváme 5 semen na 1 m řádku a dojednocujeme na konečnou vzdálenost. Řádky podle konzumní velikosti odrůd volíme 50 - 70 cm od sebe. U vysazovaných ploch je nutné zajistit umělou závlahu.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: