CEJBA PRAVÁ (BOMBAX CEIBA) - SEMENA CEJBY - 10 KS

57,50 Kč
Skladem (>20 ks)
Možnosti doručení

Rychle rostoucí, velký, suchý opadavý strom vysoký až 30 m s rozložitou korunou s trnitými větvemi, dlanitými listy a velkými, velmi nápadnými, červenými nebo oranžovými květy, které vykvétají ještě před objevením listů. Je to velmi žádaná okrasná dřevina, pokud pro ni máte dostatek místa, a hojně se pěstuje v teplých mírných a tropických oblastech v 9. až 11. zóně USDA.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Popis:

 • Vzhled: Strom Bombax ceiba může dosáhnout výšky až 60 metrů. Má rozsáhlou korunu a v mladém věku často trny na kmene.
 • Květy: Tento strom produkuje velké, krásné květy, které mohou být růžové, červené nebo oranžové. Květy mají výrazný vzhled a bývají často opylovány hmyzem a ptáky.
 • Plody: Plody Bombax ceiba jsou tobolky, které obsahují vlákna známá jako "kapok." Kapok byl tradičně používán jako plnivo do matrací, polštářů a plavek, díky své lehkosti a odolnosti.

Použití:

 • Textilní průmysl: Kapok z plodů Bombax ceiba byl historicky používán k výrobě lehkých, plavkových a izolačních materiálů.
 • Tradiční medicína: V některých oblastech byly různé části stromu používány v tradiční medicíně pro léčebné účely.
 • Krajinářská architektura: Díky svému krásnému kvetení a vzrůstu se strom Bombax ceiba často pěstuje v krajinářských úpravách a jako okrasný strom.

Je důležité poznamenat, že Bombax ceiba má v různých kulturách a regionech různá tradiční a kulturní významy. V některých částech světa je považován za posvátný strom, zatímco v jiných je využíván pro praktické účely jako textilní surovina.

Klíčení semen:

 • Semena Bombax ceiba lze klíčit následujícím způsobem:

  1. Semena namočte do teplé vody na několik hodin nebo přes noc. Tím pomůžete změkčit tvrdou slupku a usnadnit klíčení.
  2. Po namočení můžete semena zasadit do vlhké půdy. Ujistěte se, že půda zůstává vlhká, ale ne přemokřená.
  3. Klíčení může trvat několik týdnů až měsíců, až budou vidět první výhonky.

Povolená zdravotní tvrzení:

 • Bombax ceiba je především okrasný strom a má historicky omezený význam v tradiční medicíně. Vědecké studie o zdravotních účincích této rostliny jsou omezené, a proto neexistují široce uznávaná povolená zdravotní tvrzení pro tuto rostlinu v současné době.

Je důležité poznamenat, že pokud máte zájem o využití rostliny Bombax ceiba pro lékařské nebo terapeutické účely, měli byste konzultovat s odborníkem na byliny nebo lékařem, aby vám poskytli relevantní informace a doporučení týkající se použití této rostliny a potenciálních zdravotních účinků.

 
 
 
 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: