CAROLINA REAPER ORANGE, EXTRÉMNĚ PÁLIVÉ CHILLI PAPRIČKY - SEMENA PAPRIČEK - 5 KS

80,64 Kč
Skladem (11 ks)
Možnosti doručení

Carolina Reaper je od listopadu 2013 držitelem rekordu nejpálivějšího chilli na světě. Odrůdu vypěstoval pěstitel chilli Ed Currie ze společnosti PuckerButt Pepper Company v Jižní Karolíně (USA). Název odkazuje na zosobnění smrti, Smrtku, a Carolina Reaper je skutečně smrtelně pálivá. Tato odrůda vyniká krásnou oranžovou barvou.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Dokonce i milovníkům chilli se doporučuje, aby nesnědli celou papričku najednou (chovatel také doporučuje jíst je pouze v přítomnosti další dospělé osoby). Lidé, kteří nejsou zvyklí jíst pálivé chilli papričky, by se o to neměli pokoušet.
Průměrná pálivost testovaná Institutem chilli papriček byla 1 569 300 Scovilleho tepelných jednotek, přičemž jednotlivé exempláře dosahovaly až neuvěřitelných 2,2 milionu SHU.

Rostlina má keříčkovitý tvar a dorůstá výšky až 90 cm. Plody dozrávají ze zelené do žluté barvy, vyvíjí se z nich velmi nápadný špičatý hrot a nerovný povrch. Mají aromatickou ovocně-sladkou chuť s tóny čokoládově-višňové, nádechem citrusů a samozřejmě jsou extrémně pálivé. Jsou téměř příliš pálivé na to, aby se daly jíst samotné, lze je však sušit, nakládat, zmrazovat nebo používat k výrobě chilli omáček.

Teplota klíčení se pohybuje mezi 24 °C a 30 °C (doba klíčení: 10-20 dní); doporučuje se proto použít skleník a topnou rohož. Rostliny potřebují čerstvou, dobře vyhnojenou, propustnou půdu a nesnášejí přemokření. Měly by být vysazeny na slunném, chráněném místě s minimálně 6 hodinami slunečního svitu - raději více. Protože rostliny mají obzvláště dlouhou dobu zrání, doporučuje se pěstovat je v květináči, abyste mohli rostlinu snadno přenést dovnitř, když teplota přes den klesne pod 12 °C, a umožnit tak dozrání všech plodů. Chcete-li rostlinu uchovat přes zimu, seřízněte ji po sklizni o 20 cm a umístěte na světlé místo, kde je alespoň 15 °C.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: