BOROVICE OSINATÁ (PINUS ARISTATA) - SEMENA BOROVICE - 10 KS

40,25 Kč
Skladem (>20 ks)
Možnosti doručení

Tento středně velký jehličnan je jedním z nejdéle žijících stromů na Zemi, některé rostliny jsou staré až 2500 let. Roste podél východního okraje Skalistých hor v nadmořské výšce 2300 až 3700 m na skalnatých svazích v chladném, suchém, subalpínském klimatu až po stromovou hranici. Je to nenáročná dřevina pro pěstování, pomalu rostoucí a kompaktní, daří se jí v mnoha oblastech mírného klimatu v zónách 4 až 7 USDA.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Popis:

  • Vzhled: Pinus aristata je malý a pomalu rostoucí stálezelený strom s charakteristickými krátkými a hustými jehlicemi. Má hustou korunu a kmen, který je obvykle krátký a silný.
  • Jehlice: Jehlice jsou krátké, tvrdé a stříbrnošedé barvy. Mají charakteristický tvar, který je zahnutý a často připomíná osikové listy, odtud také jiný název "osikový borovice".
  • Květy a plody: Pinus aristata má samčí květy v podobě šištic a samičí květy v podobě malých šištic. Plody jsou vejčité šišky, které obsahují semena.

Tradiční použití:

  • Pinus aristata je považována za důležitou dřevinu v regionech, kde roste, zejména v horských oblastech. Historicky byla využívána původními obyvateli k různým účelům, včetně stavebního materiálu, paliva a léčivých účelů.
  • Jehlice a pryskyřice této borovice byly tradičně používány k výrobě bylinných léčivých přípravků.

Klíčení semen:

  • Semena borovice se nejprve máčí 2 dny ve vlažné vodě a poté se stratifikují v lednici. Během stratifikace semena kontrolujte, zda nezačala klíčit. Semena by se měla otevřít a měl by být vidět drobný kořínek. Semena se vysévají lehce pod povrch substrátu, klíčení probíhá obvykle několik týdnů. Substrát pro borovice by měl být písčitý či písčitohlinitý, propustný, s dobrou drenáží z perlitu či štěrku. Kolem vysazeného stromku by měl být neustále rozprostřený dostatek mulče. Borovicím se nejvíce daří na slunečném či polostinném stanovišti, ideálně s rozptýleným světlem. Rostlině vyberte takové místo, kde bude mít dostatek prostoru pro růst. Zálivka by měla být pravidelná v době, kdy je substrát už vyschlý. Rostlina snese spíše krátkodobé sucho než přemokření substrátu.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: