Borovice červená japonská (Pinus densiflora) - semena borovice - 5 ks

31,36 Kč
Momentálně nedostupné
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…

Známá také jako borovice hustokvětá; oblíbená jako bonsai, taktéž často bývá ozdobou japonských zahrad a je tvarována i jako vzrostlý strom způsobem velmi podobným bonsaj. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Na rozdíl od své sestry borovice černé roste pomaleji a bývá o něco nižší - dorůstá ke 30 m. Má hustší jehlice a je o poznání vzácnější. Tato plně mrazuvzdorná borovice získala jméno podle načervenalé kůry.

Výsev

Semena je třeba před výsevem alespoň na 24 hodin namočit do vody a poté provést měsíční stratifikaci - ponechte je 30 dní ve vlhku (písek nebo vata) a chladnu, např. v ledničce. Poté vysejte cca 3 mm pod povrch hlinitopísčitého substrátu. Semena klíčí bez problémů během několika týdnů až měsíců při pokojové teplotě na slunném místě.

Pěstování

Borovice hustokvětá je dobře adaptovaná na suchou a chladnou zimou spolu s vlhkým a teplým létem – typické počasí v Japonsku. V našich podmínkách je proto plně mrazuvzdorná (až -37 °C) a potřebuje velmi slunné stanoviště. Dobře roste na lehkých, propustných, písčitých a štěrkovitých půdách, neutrálních až kyselých, někdy i na vápencích. Zvládá také velmi mělké, neplodné půdy. To z borovice hustokvěté činí v podstatě pionýrskou rostlinu, jelikož jí stačí i velmi málo vláhy. S pravidelným zastřihováním se z ní může stát skvělá chlouba například Vaší skalky.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: