BOROVICE ČERNÁ JAPONSKÁ (PINUS THUNBERGII) - SEMENA BOROVICE - 10 KS

40,25 Kč
Skladem (>20 ks)
Možnosti doručení

Klasická, krásná, vždy zajímavě rostlá borovice Pinus thunbergiana patří k těm odrůdám jehličnanů, které se nejlépe hodí ke tvarování na bonsai. Často bývá ozdobou japonských zahrad a je tvarována i jako vzrostlý strom velmi podobným způsobem. Tato plně mrazuvzdorná borovice má drsnou kůru, tmavozelené, dlouhé jehlice a může dorůst až 40 metrů.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Výsev

Semena je třeba před výsevem alespoň na 24 hodin namočit do vody a poté provést měsíční stratifikaci - ponechte je 30 dní ve vlhku (písek nebo vata) a chladnu, např. v ledničce. Poté vysejte cca 3 mm pod povrch hlinitopísčitého substrátu. Semena klíčí bez problémů během několika týdnů až měsíců při pokojové teplotě na slunném místě.

Pěstování

Borovice patří mezi velmi nenáročné rostliny, sucho snáší lépe než přemokření. Miluje slunná stanoviště, stín by jí nesvědčil. V našich podmínkách je plně mrazuvzdorná (až -34 °C). Je to vytrvalý stromek, kterému vyhovuje hlinitopísčitý substrát, který nemusí být příliš bohatý na živiny. Kompaktní růst podpoříme pravidelným zaštipováním výhonů, případně tvarujeme tak, jak se nám líbí. 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: