Blahovičník Gunnův - Eukalyptus guni (Eucalyptus gunnii) semena eukalyptu - 10 ks

56 Kč
Momentálně nedostupné
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…

Nejvoňavější eukalyptus, endemický druh vyskytující se pouze v Tasmánii. Menší stromek s drobnými, kulatými lístky, jejichž barva bývá šedá až modrá. Z těch se uvolňují vonné silice, které usnadňují dýchání v místnosti a ulevují při různých dýchacích potížích. Zajímavostí je, že tato rostlina nevrhá téměř žádný stín, protože listy se vždy natáčí vůči slunci tak, aby byly chráněny před jeho žárem.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Výsev

Semena vyséváme nejlépe v únoru či březnu. Výsev provádíme na povrch substrátu. Substrát by měl být stále vlhký, ale nikdy ne přemokřený, protože by se mohla objevit plíseň. Nejlepší teplota pro klíčení je kolem 18 °C. Semínka vyklíčí velmi rychle a to během týdnu až dvou. Pro urychlení můžeme použít fólii s dírkami pro přívod vzduchu.

Pěstování 

Tento eukalyptus je náročný na světlo i zálivku. Přes léto spotřebuje velké množství vody a vyhovuje mu letnění. Naopak v zimě bychom měli zálivku výrazně omezit. Teplota by v době přezimování měla být také nižší, nejlépe kolem 5 až 10 °C v chladnější místnosti. Není mrazuvzdorný! Eukalyptus vyžaduje dostatečné osvětlení - nejvhodnější je východní nebo západní okno. Je roztomilé pozorovat, jak rostlina listy staví tak, aby nemusely čelit úpornému slunečnímu žáru. Škůdci a choroby eukalyptus napadají díky obsahu vonných silic jen velmi zřídka. Při přesazování pozor na kořenový bal – jeho porušení by znamenalo uhynutí rostliny.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: